Birnauam Bodensee

AVUSTURYA İnnscburk

İsviçre Almanya sınırından geçerken Almanya polisi birşeyler söyledi ama anlamadım. Biraz sonra bilgisayar çıktısıyla yanıma gelince anladım ki yanımda 10.000 € ve üzerinde para taşıyorsam bildirimde bulunmam gerekiyormuş. Yeşil pasaportumda mesleğimin öğretmen olduğunu anlamamış olduğunu düşünerek cebimdeki 1.000 Euro’yu gösterip Almanya topraklarına girdik.

Ne zaman Almanya topraklarından çıkıp Avusturya'ya girdiğimizi anlayamadan 14 km uzunluğundaki Arlberg Karayolu Tüneli'nin girişine ulaştık. Aslında Alp Dağlarını tünel ile geçmenin anlamsızlığını biliyorduk ama yabacı dil bilmediğimizden uyarı yazılarını anlayamamıştık. Tünel girişinin yakınında durarak gezemediğimiz dağların fotoğraflarını çekmekle yetindik.

arlbergt

Dakikalarca ilerlediğimiz kasvetli tünel yolculuğundan sonra Alp Dağları'nın eteklerine kurulmuş yerleşim yerleri dikkatimizi çekti. Geniş otlakların çevrelediği doğa ile uyumlu iki katlı yapıların hemen arkasında yüksek ağaçlar sıralanmıştı.

      

1380 -1423 yılları arasında yapılan Kronburg Kalesi'ni gezememenin burukluğu ile Alp Dağları'nın arasındaki yemyeşil vadiden ilerlemeye çalıştık.

nnscburk’ta aradığımız Campingplatz Camping’in yerini (Kranebitter Allee 214, 6020 Innsbruck, Avusturya) nevigasyon sayesinde kolayca bulmuşuz ama ağaçların arasına saklanmış yan yolların karmaşıklığından ve yönlendirme tabelasının olmamasından şehri yeniden bir kez daha dolandık. İkinci kez aynı yere geldiğimizde bu kez birilerinden yardım almayı denedik. Evrensel beden diliyle kolayca bulduğumuz Campingplatz camping gerçekten de aramaya değermiş. Görkemli Alp Dağlarının eteklerindeki birkaç kademeli campinge gelince ‘İşte burada birkaç gün kalınır’ dedik. Türkçe dışında dil bilmediğimizi anlayan resepsiyondaki bayan resimler çizerek ödememiz gereken ücreti (19.80 €) kolayca anlattı. Hızlıca çadırımızı kurup fotoğraf çekmeye başladığımda gördüğüm görünümler arasında benim için en ilginç olanı iki genç kızın otomobillerinden iner inmez sevişmeye başlamaları oldu. 2012

Campingplatz Camping

 

Anasayfaya Dön

Arlberg Karayolu Tüneli'ne girmeden de Alp Dağları aşılabilir...

 
geziler